Polecane laptopy – Październik 2021

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021

Lista tworzona jest od 2013 roku i aktualizowana jest na początku każdego miesiąca. Propozycje laptopów skierowane są głównie do grupy użytkowników poszukujących sprzętu uniwersalnego, oferującego możliwie jak najwięcej w konkretnej cenie. Przy wyborze ofert brane są pod uwagę główne cechy istotne dla przeciętnego użytkownika takie jak: wydajność, wykonanie, czas pracy na baterii, kultura pracy (temperatury, głośność). Odrzucane są laptopy, które wyraźnie odstają wydajnościowo od pozostałych w danej grupie cenowej, bądź trapią je wady konstrukcyjne prowadzące do ograniczenia ich funkcjonalności.

Obok nazwy modelu laptopa znajdują się 4 główne parametry: procesor (CPU), ilość pamięci RAM, układ graficzny (GPU), pojemność dysku SSD danej propozycji.

Przechodząc do rankingów CPU oraz GPU można zestawić ze sobą wydajność poszczególnych laptopów oraz wybrać opcję oferującą wystarczające dla nas osiągi. W większości ofert dostępne są opcje wyboru ilości pamięci RAM oraz rozmiaru dysku, dzięki czemu można dostosować je pod własne wymagania.

Laptopy 1500 – 3000zł

Laptopy uniwersalne przeznaczone do zastosowań multimedialnych oraz pracy biurowej. Laptopy z układami Vega 6 i Iris Xe pozwolą na pogranie w mniej wymagające gry.

Laptopy 3000 – 3500zł

Laptopy uniwersalne z średniej półki cenowej. Modele z dedykowanymi układami graficznymi GTX umożliwiają grę w nowe gry przy średnich ustawieniach detali.

Laptopy 3500-4000zł

Laptopy będące w stanie zapewnić płynną rozgrywkę w większości nowych tytułów przy średnim poziomie detali w rozdzielczości FullHD. W celu zoptymalizowania konfiguracji polecam wybór opcji 16GB RAM.

Laptopy 4000-4500zł

Laptopy pozwalające odpalić płynnie wszystkie gry na średnim/wysokim poziomie detali w rozdzielczości FullHD.

Laptopy 4500-5000zł

Laptopy pozwalające odpalić płynnie wszystkie gry na wysokim poziomie detali.

Laptopy powyżej 5000zł

15.6′

Laptopy dla bardzo wymagających graczy, odpalą każdą grę na bardzo wysokim poziomie detali. Z uwagi na bardzo wydajne podzespoły można w większości z nich spodziewać się głośnej pracy pod obciążeniem i krótkiego czasu pracy na baterii.